Krodo

 

Vítáme vás na webových stránkách rodinného pivovaru KRODO, 

ať jste se na ně dostali náhodou, omylem, nebo dokonce schválně a věříme, že po přečtení získáte potřebné a vyčerpávající informace, které potřebujete.

                                                                  * * * * *

Minipivovar KRODO byl vybudován v letech 2018-2019, k radosti a užitku rodinných příslušníků, k radosti kamarádů a přátel a všech požitkářů, kteří najdou v našem pivu zalíbení.

Byl vybudován svépomocí ve volném čase a s technickou pomocí společnosti MOOKRS s r. o.

Pivo vaříme opět ve volném čase, pro potěchu a radost a...z lásky k žízni ! 

                                                                    * * * * *

KRODO byl mysteriózní keltský bůh, silně ctěný předkřesťanskými germánskými Sasy a prvními Slovany jako Bůh hojnosti a blahobytu.
A protože i my chceme prostřednictvím našich výrobků přinášet Vám, milovníkům piva, jen to nejlepší, rozhodli jsme se náš malý rodinný pivovar pojmenovat právě po něm. 

                                                                    * * * * * 

UPOZORNĚNÍ: Minipivovar KRODO neprovozuje "masivní" pivní turistiku. Omlouváme se všem zájemců o tento druh aktivity a děkujeme za pochopení.

Velké poděkování předem ohlášeným zákazníkům a sběratelům, např. cyklistické rodině, která dorazila na těchto strojích až z dalekého Liberce (90km), polským autoturistům z dalekých Katovic (340km) a vlakovému turistovi a nadšenci z Ostravy (250km). Rekordní cyklistiký návštěvník z Anglie Mr.John R.Hackworth z města NEWCASTLE (1490km) při své cestě po Čechách nás donutil založit návštěvní knihu.

KRODŮV zářiový a říjnový  občasník:

Minipivovar KRODO, vaří pivo...  z lásky k žízni a věří tomu...že teprve s pivem, je žízeň krásná!,                                                                                                                       

Stručně z historie Keltů:  ALBAN ELVED - (23.září) podzimní slunovrat je přípravou na čas zimy a na příchod nového roku, Oslavy podzimního slunovratu byly bohaté, protože se nesly v duchu dokončení sklizně a rohu hojnosti.Hlavním mottem bylo upevnění rodinných svazků, setkání přátel a celých kmenů u velkých a bujarých oslav. Slunovratem byla ukončená světlá část půlroku a příprava na druhý (tmavý půlrok).

                                                                                                                   * * * * *                                                                                                                                                                 

  A co máme ke koupi v našem keltském pivovárku v tomto období.

 Mnoho toho není. Festivalové reje udělaly průvan v našich volně prodejních zásobách. Mimo tzv. KPZ (krabičky- v našem případě ledničky) poslední záchrany

                                                                                                             je VYPRODÁNO      

                                                              k volnému prodeji  je lahvová  " 15*, 11*, 12* 16" do vyprodání zásob.

                                                                                                                   * * * * *

 "Vyzvoníme vše":   

A máme za sebou pátý pivní festival v letošním roce- NOVÝ BYDŽOV                                                                                                                                    

                              V sobotu 2. září 2023 se uskutečnil VII. ročník Strašidelného FOOD FESTIVALU v Novém Bydžově.

Byla to naše pátá letošní festivalová účast a opět premiérová. Jako nováček jsme samozřejmě nedostali místo v centrálním prostoru festivalového reje u hlavního pódia, ale dle účasti v našem stánku, nebylo vše tak špatné , jak se v prvopočátku zdálo. Několik novobydžovských štamgastů, kteří se pravidelně zastavují v našem minipivovaru v Mokrovousích a jejich přátel jsme záhy, díky jejich známostem a propagačním činům u místních  získali poměrně slušnou návštěvnost, která postupně narůstala.

Potvrdili se pravidlo, že každý kraj má jinou chuť. Královna čtyřech festivalů "METEOR 9*" zůstala za našim očekáváním. Mimo dámského osazenstva a "týnejdžrů" byla mužskou částí spíše přehlížena. Čekání na tričko (konsumenti METEORU vědí) se v novobydžovské aréně neuskutečnilo (podrobnosti jsou zaznamenána v návštěvní kronice). Vše nahradila 12* EL DORADO a 10* SUMMER ALE. Obě piva i s přídavkem se vypila až do dna - i  se špuntem. Patnáctka se začala výrazně ztrácet až v podvečerních a večerních hodinách. 

Ostatní činnosti, dle výhledu z našeho stánku, byly na dobré úrovni. Dětské zábavní činnosti, divadelní hry, pohybující se strašidla po celé ploše parku a samozřejmě malování na obličej a zkrášlování i dětských doprovodů bylo skvělé. Výborná italská pizza a káva od pravého Itala, zdravé české bramboráky a všudy přítomné "hambáče" dokončovaly kolorit FOOD FESTIVALU.

Ze zápisu v kronice musíme vyzvednou paní Ivonu z Hroznětína (okr. KV - 235 km od Bydžova), která s batohem na zádech si přišla pro razítka do pivního "cancáku", ochutnala 12, provedla záznam do kroniky a s prezentem v ruce odjela.

Dle účastníků i opakujících se příchozích nejvíce kladných referencí získala tradičně 12* EL DORADO.

Mimo našeho pivovaru představily své výrobky tyto pivovary: BERÁNEK, KLENOT, NOVÝ BYDŽOV, WOLFGANG a JUNBERG 

                        

                                                                                                                                     * * * * *

V sobotu 9. září 2023 jsme se zúčastnili 5. ročníku LHOTSKÝCH PIVNÍCH SLAVNOSTÍ ve vesnici roku 2022 v Kostelní Lhotě.                                                         

 Byla to naše šestá a v tomto roce poslední festivalová účast. Jako správní Keltové jsme tímto festivalem ukončili světlou polovinu roku a pokorně se oddáme druhé, tmavé části, abychom v klidu vylepšili naše účasti v roce 2024 (budou-li nějaké).  

Pokud jsem si v minulém vstupu "stěžoval" že jsme v Bydžově byli mimo centrum dění, v tomto případě jsme byli přímo u centrálního podia a veškeré vyluzované zvuky a hudební tóny jsme měli jako první. Moc jsme se neslyšeli a i domluva s návštěvníky byla o něco horší, ale vše se zvládlo.  Všichni totiž chodili na pivo. Dokonce basák od Wanastovek moc nemluvil, ale stačilo ukázat. Usmáli jsme se a vyhověli. Pil desinu a šmakovala.

Vše se točilo kolem piva - většina sportovních i pivních disciplín měla vždy s pivem něco společného. Positivem bylo,že her i dovednostních disciplín se zúčastnili nejenom tzv. prostí občané, ale i vedení obce vč.starosty nebo šéfa místního hostince a samozřejmě nejlepších,celoročně trénovaných štamgastů.

Vyvrcholením byla štafeta pětičlených pivních družstev ve štafetovém pití a koulení sudů na vymezené dráze.Vše za účasti místních i okolních mistrů tohoto řemesla. Nelze opomenout i velmi charakteristické představování všech účastníků a závodníků, nejenom jmény, ale i přezdivkami, ale i popisem jejich celoročních náročných trénikových procesů.

Spíkr byl fantastický a hlavně "skvěle znalej a informovanej" o všech borcích a borkyních!! A nenudil "kecama" o ničem. Vždy k věci.

Přijeli jsme na "non-stop dvanácku" (začátek ve 14,00- konec v 02,00 hodin) připraveni a skončili po diskotékové rozlučkové show ve 2 hodiny po půlnoci, kdy se vítězové, organizátoři a poslední mohykáni pivních lhoteckých slavností shlukli ve svém obecním stánku k vítězným oslavám.

Keltský pivovar KRODO přivezl do Kostelní Lhoty:

              - "desítku" SUMMER ALE se standardně hustou sytostí, smetanovou pěnivostí, střední hořkostí po novozélandském a australském chmelu

             -   "jedenáctku" LAGER, spodně kvašenou s lehkou hořkostí a pitelností i ve větším množství,

             -  "dvanáctku" EL DORADO, hutnější chuti,světle hnědou barvou, lehkou hořkostí, hustou smetanovou pěnou a charakteristickou chutí stejmojmeného amerického chmele

             - "patnáctku", IPA silné pivo s hustou smetanovou pěnou, kdy po polknutí posledního doušku,zůstává na patře dlouho výrazná hořkost po směsi čtyř amerických a

                 australských chmelů 

Mimo nás představily své výrobky tyto pivovary:

POSTŘIŽINSKÝ  pivovar, zámecký pivovar ZBRASLAVICE, KOUNICKÝ pivovar, PODĚBRADSKÝ pivovar, pivovar BOHDANEČ a pivovar U HUŠKU

Kostelní Lhota má cca 900 obyvatel. Dle organizátorů byla návštěvnost cca 500-600 přítomných jak místních, tak z okolních a sousedících obcí. Ocenění od poroty (viz stránky OU) a jejich místních poradců, měl nejlepší recenzi z našich nabízených piv ležák - jedenáctka LAGER.

Celkem jsme vyčepovali 220 litů zlatavého moku, rozloučili se a odjeli.    

                                                                                                                                  * * * * *                                                                                                                        

O něco lepší zpráva, než je výše uvedeno : sládek v mezičase uvařil dvanáctku EL DORADO a jedenáctku WINTER ALE - k pití bude připraveno na začátku října. S ohledem, že začal kalendářní podzim bude po festivalu v Kostelní Lhotě  příprava na adventní a vánoční trh s pivem DRUID 18* a možná přijde i kouzelník s nápojem, chuťově podobné METEORU, nebo pivo vyšší sytosti než DRUID.

                                                                                                                                    * * * * *

Děkujeme všem, kterým naše pivo chutná. Děkujeme i za pochopení rezervačního systému, který je velice důležitý a ve kterém pokračujeme. Dohodnutou rezervaci na Vámi určený odběrový den zajistíme dle Vašich přání, i mimo prodejní dobu. Rezervace jsou na stejných číslech 602639542 nebo 6502639535.

                                                                                                                                       * * * * *                                                                                                                  

Pro vzdálenější klientelu doporučujeme  informovat se na výše uvedených číslech, o současné situaci a produktech minipivovaru KRODO.

Ti, kteří pojedou náhodou, nebo dokonce schválně kolem ,je prodejní doba stále v pátek od 15 do 18. hodin !!  (na zavolání a po dohodě i mimo prodejní dobu). 

Děkujeme i za pochopení, že ctíte, že máme svá civilní povolání. Piva vaříme ...z lásky k žízni... pouze ve volném čase. Proto občas nejsme k zastižení.

                                                                                                                                        * * * * *  

 

                                                               

 - PRO SBĚRATELE PIVNICH ETIKET: je připraveno  dvanáct  druhů 

- bližší informace o KELTECH, jejich zvycích a keltském pivu najdete v pivovarské kronice při návštěvě minipivovaru KRODO, kam můžete sdělit i své pocity po ochutnávce vzorků.

                                                                                                                                          * * * * * 

 

   Dej Bůh štěstí a děkujeme za důvěru.

 

 

 

img 01

Suroviny a alergeny

Zde Vám na přání vysvětlíme alergeny v našich produktech.

img 02

Technologie

Zakládáme si na české tradici vaření piva, použité technologii a precizním výběru ryze českých surovin pro piva plzeňského typu. Pro naše speciály odebíráme suroviny od prověřených zahraničních výrobců a dodavatelů.

img 03

Produkty

Minipivovar KRODO si nezakládá jen na dobrém a lahodném pivu, ale budujeme silnou značku KRODO. Proto Vám zde budeme představovat výrobky a doplňky pod značkou KRODO.

img 04

 


 

Naše nabídka

Vyrábíme pro Vás piva plzeňského typu, ale i speciály jako jsou ALE,  IPA a další.


 

 

 


KRODO
Mokrovousy 111
503 15 Nechanice
Czech Republic
EUROPE

tel.: +420 602 639 542
Email: brewkrodo@email.cz
GPS: 50.2765858N, 15.6872306E 

IČ: 72396695 | DIČ: CZ7803193057

Image
mapa webu | Přihlásit | © 2017 designed by Petr Holman