Krodo

 

Vítáme vás na webových stránkách rodinného pivovaru KRODO, 

ať jste se na ně dostali náhodou, omylem, nebo dokonce schválně a věříme, že po přečtení získáte potřebné a vyčerpávající informace, které potřebujete.

                                                                  * * * * *

Minipivovar KRODO byl vybudován v letech 2018-2019, k radosti a užitku rodinných příslušníků, k radosti kamarádů a přátel a všech požitkářů, kteří najdou v našem pivu zalíbení.

Byl vybudován svépomocí ve volném čase a s technickou pomocí společnosti MOOKRS s r. o.

Pivo vaříme opět ve volném čase, pro potěchu a radost a...z lásky k žízni ! 

                                                                    * * * * *

KRODO byl mysteriózní keltský bůh, silně ctěný předkřesťanskými germánskými Sasy a prvními Slovany jako Bůh hojnosti a blahobytu.
A protože i my chceme prostřednictvím našich výrobků přinášet Vám, milovníkům piva, jen to nejlepší, rozhodli jsme se náš malý rodinný pivovar pojmenovat právě po něm. 

                                                                    * * * * * 

UPOZORNĚNÍ: Minipivovar KRODO neprovozuje "masivní" pivní turistiku. Omlouváme se všem zájemců o tento druh aktivity a děkujeme za pochopení.

Velké poděkování předem ohlášeným zákazníkům a sběratelům, např. cyklistické rodině, která dorazila na těchto strojích až z dalekého Liberce (90km), polským autoturistům z dalekých Katovic (340km) a vlakovému turistovi a nadšenci z Ostravy (250km). Rekordní cyklistiký návštěvník z Anglie Mr.John R.Hackworth z města NEWCASTLE (1490km) při své cestě po Čechách nás donutil založit návštěvní knihu.

KRODŮV březnový a dubnový občasník:

Minipivovar KRODO, vaří pivo...  z lásky k žízni a věří tomu...že teprve s pivem, je žízeň krásná!,                                                                                                                       

Stručně z historie Keltů:  21.března oslavovali Keltové ALBAN EILIR  - oslavy jara,symbol plodnosti a nového života.Symbolem bylo vejce a švihání pomlázkou.První bylo symbolem nového života, druhé vyhánělo z těla nečisté duše a démony.Pekly se koláče a bochánky s křížovým zářezem - dmes mazance. Kdo snědl kousek mazance s medem, byl celý rok zdravý.

30.dubna byl další Keltský svátek BELTINE -pálení Belenových ohňů (v současných časech - pálení čarodejnic).Bůh Belenos byl bohem slunce a léčivých zřídel.Oheň a zejména jeho dým,který se linul pálením léčivých voňavých bylin byl považoványza očisťující a ozdravující a měl zajistit lidem zdraví po celý rok.

                                                                                                             * * * * *                                                                                                                                                                 

  Ke koupi v našem keltském pivovárku v tomto období máme:

" 12*  EL DORADO  (5,05 alk)" - tradičně silná dvanáctka s jemnou výraznou hořkostí a smetanovou pěnou s americkým chmelem EL DORADO. Hořkost v ústechpřetrvá i po

    posledním  doušku.

*  13*   WILLIAM          (5,3  alk.)  - spodně kvašená tmavá třináctka z českých chmelů

* 15* - IPA ALE        (6,26 alk)" - pivo silné světlé v jantarové barvě se střední hořkostí, smetanovou pěnou,podpořena čtyřmi australskými chmely

* 18* - DRUID  AAA ( 7,00 alk)" - velmi silné světlé pivo v jantarové barvě se střední hořkostí a výraznou chutí podpořenou třemi druhy australských chmelů

                                                                                                               * * * * *

 Pro období příští jsme v březnu uvařili:

 11* - WINTER ALE (4,6 alk)- vyhověli jsme žádosti a místo standardní jarní desítky jsme nejdříve uvařili výrazně hořkou jedenáctku s tradiční smetanovou  pěnou a chmelovou chutí po australském chmelu STELA. K prodeji od 4.dubna t.r.   

 16* - BRIGID BBA  (9,28 alk.) -   pro začínající festivalové reje sládek uvařil silnou,lahodně pěnivou,ochucenou čtyřmi chmely.Chmelová odrůda Sauvignon Blanc dodá pivu lahodnou aromatickou chuť.K prodeji od 17.května t.r.

                                                                                                                             * * * * *  

 "Vyzvoníme vše":     už v loni jsme se rozhodli,že uděláme tři dobré skutky v roce pro standardní klábosníky a návštěvníky.První dobrý skutek uskutečníme na otevření terasy- po jarním slunovratu - na velikonoce.Druhý skutek při oslavě sv.Jiří a třetí dobrý skutek při uazvírání terasy t.j. kolem podzimního slunovratu.

                                                                    V pátek 29. března, ale hlavně pro cyklisty v sobotu 30.března 2024

otevřeme s pokorou tradiční necenzurované posezení na terase s jednou sortou točeného piva, za cenu dávno nevídanou pro stálé a tradiční návštěvníky jak pěší, tak bicyklové,kteří jsou zaneseny v knize návštěv. Pamětníci zavzpomínají, nepamětnící,pokud jim to mozková kapacita umožní a přijme, se dozví neuvěřitelné věci. Zavzpomínáme na některé nezapomenutelné samozřejmosti a hlášky tehdejší doby ( např, pivo pouze k jídlu, přejímka zboží, jsem na poště a další a další).

                      V dubnu, po slavném svátku sv,Jiří  a před dalším svátkem Keltů BELTIME (30.4.) završíme v pátek 26.4. od 15.hodin a hlavne v sobotu 27.4.2024 pro kolaře druhý dobrý skutek. V sobotu od 10.00 hodin je posezení s osmnáctkou v omamném, ale léčivém kouřovém oparu (sirky máme,zápalky také, ale doutníky vlastní, fajfky, lulky a čibuky taktéž),protože oheň a hlavně dým byl Kelty považován za očisťující a ozdravující a měl zajistit lidem zdraví po celý rok. A o to jde- hlavně zdraví a hlavně po celý rok a ještě lepší je po celý furt !!

                                                                                                                                 * * * * *

Zdali a v jakém sledu vč. stupňovitosti bude pokračovat vaření piva rozhodnou pozvánky na festivaly, kde se v současné době preferují spíše vícestupňová piva. Standardní desítka nebo jedenáctka a dvanáctka budou k dispozici vždy. Bohužel vliv a to podstatný, bude mít i pracovní zaneprázdněnost, která v současné době je převažující.

                                                                                                                                  * * * * *                  

Děkujeme všem, kterým naše pivo chutná. Děkujeme i za pochopení rezervačního systému, který je velice důležitý a ve kterém pokračujeme.  Dohodnutou rezervaci na Vámi určený odběrový den zajistíme dle Vašich přání, i mimo prodejní dobu. Rezervace jsou na stejných číslech 602639542  nebo 6502639535.

                                                                                                                                   * * * * *   

Pro vzdálenější klientelu doporučujeme  informovat se na výše uvedených číslech, o současné situaci a produktech minipivovaru KRODO.  Ti, kteří pojedou náhodou, nebo dokonce schválně kolem ,je prodejní doba stále v pátek od 15 do 18. hodin !!  (na zavolání  i mimo prodejní dobu).   Děkujeme i za pochopení, že ctíte, že máme svá civilní povolání. Piva vaříme ...z lásky k žízni... pouze ve volném čase. Proto občas nejsme k zastižení.

                                                                                                                                        * * * * *  

PRO SBĚRATELE PIVNICH ETIKET: je připraveno  dvanáct  druhů. Bližší informace o KELTECH, jejich zvycích a keltském pivu najdete v pivovarské kronice při návštěvě minipivovaru KRODO, kam můžete sdělit i své  pocity po ochutnávce vzorků.

                                                                                                                                          * * * * * 

 

Dej Bůh štěstí a děkujeme za důvěru.

 Dodatečně vloženo!!  ctíme klauzuli, že jsme malý rodinný pivovar a nikam se násilně necpeme, ale když nás najdou, pokud můžeme a umíme - vyhovíme. Musíme poděkovat p. Doležalovi, majiteli v současné době značně navštěvované a již ikonické hospůdce na malém vinglu v HK, kam se v některých chvílích dostanete pouze na rezervaci -  nasadil na tradiční oslavy sv. Patrika naší černou třináctku WILLIAM (5,3 alk) a na velikonoční dny, osmnáctku DRUID AAA (7,0 alk). Zpětnou reakci doposud nemáme, ale s ohledem jaká piva bývají na čepu (anglická, irská i významná naše) je milé si "zahrát" ve vyšším levelu.

                                                                                                                                          * * * * *

 

img 01

Suroviny a alergeny

Zde Vám na přání vysvětlíme alergeny v našich produktech.

img 02

Technologie

Zakládáme si na české tradici vaření piva, použité technologii a precizním výběru ryze českých surovin pro piva plzeňského typu. Pro naše speciály odebíráme suroviny od prověřených zahraničních výrobců a dodavatelů.

img 03

Produkty

Minipivovar KRODO si nezakládá jen na dobrém a lahodném pivu, ale budujeme silnou značku KRODO. Proto Vám zde budeme představovat výrobky a doplňky pod značkou KRODO.

img 04

 


 

Naše nabídka

Vyrábíme pro Vás piva plzeňského typu, ale i speciály jako jsou ALE,  IPA a další.


 

 

 


KRODO
Mokrovousy 111
503 15 Nechanice
Czech Republic
EUROPE

tel.: +420 602 639 542
Email: brewkrodo@email.cz
GPS: 50.2765858N, 15.6872306E 

IČ: 72396695 | DIČ: CZ7803193057

Image
mapa webu | Přihlásit | © 2017 designed by Petr Holman